اخبار و مقالات:

جستجو
دسته بندی
برچسب ها

ارز دیجیتال(به انگلیسی: Digital currency) ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره و منتقل می‌شوند و مبنای آن‌ها صفر و یک است و به هر ارزش ایجاد شده در بستر دیجیتال اشاره دارد. این مفهوم در مقابل واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه مطرح می‌شود.

ارزهای دیجیتال

ارز نیر Near چیست؟
ارز نیر Near چیست؟

پروتکل نیر NEAR Protcol که به آن نیر نیز گفته می شود یکی از بلاکچین های ارز رمزپایه با قابلیت قراردادهای هوشمند است. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که سازگار با توسعه دهندگان باشد و ایجاد برنامه های غیرمتمرکز DApp را آسان می نماید. پروتکل نیر برای پردازش بیش از 100000 تراکنش در ثانیه از مکانیزم شاردینگ به نام Nightshade و سازوکار تولید بلوک به نام Doomslug استفاده می کند. کارمزد تراکنش در نیر NEAR به قدری کم است که برای تعیین کمیت به واحد اندازه گیری ویژه ای به نام Yocto نیاز دارد.

ارز دیجیتال الروند (elrond) چیست؟
ارز دیجیتال الروند (elrond) چیست؟

الروند از تغییر نوآورانه تکنولوژی‌های جدید برای ایجاد یک شبکه قدرتمند به‌منظور کار در «مقیاس اینترنت» استفاده می‌کند. اگر برای یک مدت خیلی طولانی عضو دنیای ارزهای دیجیتال بوده‌اید، احتمالاً در مورد سه گانه مقیاس پذیری شنیده‌اید. این سه گانه بدین شرح است که امکان دستیابی همزمان به سه ویژگی اصلی یک شبکه بلاک چین بالغ (مقیاس پذیری، امنیت و تمرکززدایی) با استفاده از تکنولوژی امروزی غیرممکن است، به‌ویژه در مورد اثبات کار (PoW) که الگوریتم اجماعی بوده که بیت کوین از آن استفاده می‌کند.

ارز هلیوم Hnt چیست؟
ارز هلیوم Hnt چیست؟

هلیوم شبکه ارائه دهنده توکن HNT است. این شبکه در دسته ی شبکه های غیرمتمرکز قرار دارد و در دستگاه هایی که در حوزه ی اینترنت اشیا فعالیت می کنند، استفاده می شود. به عبارتی شبکه هلیوم یک شبکه بی سیم با برد بلند است و پوشش دستگاه های اینترنت اشیا را فراهم می نماید. این شبکه قادر می باشد تا با دستگاه های مربوط به اینترنت اشیا ارتباط برقرار کند و این موضوع از ویژگی های برجسته ان به شمار می رو

ارز دیجیتال هدرا هش گراف چیست؟
ارز دیجیتال هدرا هش گراف چیست؟

هدرا هش گراف بستری غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر با استفاده از مکانیزم اجماع هش گراف (Hashgraph) است. هدرا هش گراف از الگوریتم تحمل خطای بیزانس نامتقارن (aBFT) به‌عنوان الگوریتم اجماع شبکه استفاده می‌کند. این رمز ارز با استفاده از پروتکل خلاقانه gossip، فرآیند اداره کردن شبکه را از مکانیزم اجماع آن جدا می‌کند. این قابلیت به لطف تلاش اعضا تیم مدیریتی هدرا است؛ تیمی که اعضای آن از شرکت‌های بزرگی از جمله Google ،IBM ،Deutsche Bank هستند.

آیا لونا باز می گردد؟
آیا لونا باز می گردد؟

بنیاد لونا زمانی دبدبه و کبکبه زیادی داشت و خریدهای سنگین بیت‌کوین توسط این بنیاد هر روز تیتر یک رسانه‌های کریپتوکارنسی بود اما حالا آنقدر سقوط کرده که سرمایه همه کاربران پودر شده است. حالا سوال اصلی همه خریداران لونا این است که آیا قیمت این ارز دیجیتال برمی‌گردد یا نه؟ البته قبل از اینکه این سوال را بپرسیم باید ببینیم که چرا لونا به این روز افتاد؟

ارز دیجیتال استکس STX چیست؟
ارز دیجیتال استکس STX چیست؟

آیا قصد شناخت و سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز را دارید؟ این ارز دیجیتال توکن ارائه شده پلتفرم استکس Stacks یا بلاک استک Blockstack می باشد. پلتفرم استکس که با نام بلاک استک Blockstack شناخته می شود ارائه دهنده مرورگر مبتنی بر بلاکچین است. در ادامه شما به طور کامل با این پلتفرم آشنا خواهید شد.

قیمت رمزارز لونا در مدت‌زمانی کوتاه از ۸۵ دلار به نزدیک صفر دلار افت کرده است.
قیمت رمزارز لونا در مدت‌زمانی کوتاه از ۸۵ دلار به نزدیک صفر دلار افت کرده است.

لونا (Luna)، رمزارز مرتبط به استیبل‌کوین TerraUSD، اخیراً با افت شدید قیمت مواجه شده و قریباً به صفر دلار سقوط کرده است. TerraUSD یا UST نوعی استیبل‌کوین بحث‌برانگیز است که در روزهای اخیر مورد توجه قرار گرفته، چون این استیبل‌کوین باید نسبتی یک‌به‌یک با دلار آمریکا داشته باشد بااین‌حال در چند روز اخیر ارزشش پایین آمده و به زیر یک دلار سقوط کرده است.

ارز دیجیتال آردور چیست؟
ارز دیجیتال آردور چیست؟

ارز دیجیتال Ardor نوعی پروژه رمزنگاری شده هست که بر روی بلاک چین NXT راه اندازی شده و هد اون دسترسی به فناوری بلاک چین برای مشاغل و سایر پروژه ها هست. همچنین ارز دیجیتال Ardor توسط پلتفرم مخصوص خودش، مسئله های مهمی مثل مقیاس پذیری، بلاک چین و سفارش سازی رو که بلاک چین NXT باهاش روبرو هست رو بررسی و برطرف می کنه.

ارز XEM چیست؟
ارز XEM چیست؟

نم در ماه مارس سال ۲۰۱۵ به عنوان یک نسخه فورک NXT کار خود را آغاز کرد. NXT خود یک ارز مجازی مبتنی بر بلاکچین و پلتفرم شبکه پرداخت بوده و طرفداران مختص به خود را در جامعه کریپتوکارنسی داراست. سازمان غیرانتفاعی NEM.io واقع در سنگاپور مالکیت این رمز ارز را بر عهده دارد. به دنبال فرآیند فورک NXT، این سازمان تصمیم گرفت کد‌های مخصوص به NEM را به منظور مقیاس‌پذیری و سرعت بیشتر توسعه دهد. بنابراین نِم به عنوان یک پلتفرم ارز دیجیتال جدید و متمایز از NXT اولیه شناخته می‌شود. NEM دارای توکن مخصوص به خود به نام توکن XEM بوده و اگرچه این سکه برخلاف برخی از دیگر سکه‌های رمز ارز مانند بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در داد و ستدها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، با این حال ارزش XEM در طول زمان رشد قابل توجهی را از خود نشان داده است.