۶۲,۸۰۱.۹۳۶۹۹ $

۳,۶۸۵,۸۴۵,۶۸۲ تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار
---
حجم معاملات 24h
---
بالاترین قیمت تاکنون
---

اطلاعات بازار ایکس دی جی بیت

حجم بازار
---
حجم معاملات 24h
---
بالاترین قیمت تاکنون
---

 • بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو، فرد یا تیمی با نام مستعار که این فناوری را در یک کاغذ سفید در سال 2008 تشریح کرد، ایجاد شد . این یک مفهوم ساده و جذاب است: بیت کوین پول دیجیتالی است که امکان تراکنش های همتا به همتای امن را در اینترنت فراهم می کند. برخلاف سرویس‌هایی مانند Venmo و PayPal که به سیستم مالی سنتی برای اجازه انتقال پول و حساب‌های بدهی/اعتباری موجود متکی هستند، بیت‌کوین غیرمتمرکز است: هر دو نفر، در هر کجای دنیا، می‌توانند بیت‌کوین را برای یکدیگر بدون دخالت دیگران (یک بانک، دولت یا مؤسسه دیگر) ارسال کنند. 

  • به زبان ساده، ورود وجوه مشتریان به حساب آنها در واقع یک رکورد از هر تراکنشی است که به آدرس ولت آنها با استفاده از شبکه بلاک چین بیت کوین ارسال شده است و برخلاف دفتر کل بانک ها، بلاک چین بیت کوین در کل شبکه توزیع می شود و هیچ شرکت، کشور یا شخص ثالثی کنترل آن را در دست ندارد لذا هر کسی می تواند بخشی از آن شبکه شود.


  • تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت و این یعنی کم یاب بودن که اعص می شود به مانند طلا ارزشمند گردد و هرچه زمان بگذرد و متقاضی آن نیز بیشتر شود ارزش زاتی آن نیز افزایش خواهد یافت، بنابراین بیت کوین پول دیجیتالی است که به هیچ وجه نمی توان آن را افزایش داد یا دستکاری کرد.


  • خرید یک بیت کوین کامل ضروری نیست:

   اگر توان خرید یک واحد کامل از این ارز را ندارید، می توانید فقط کسری از یک بیت کوین بخرید.


       


  • بسته به اهداف شما، بیت کوین می تواند :

  • - وسیله نقلیه سرمایه گذاری

   - ذخیره ارزش مشابه طلا

   - راهی برای انتقال ارزش در سراسر جهان

   - حتی فقط راهی برای کشف یک فناوری در حال ظهور


   • بیت کوین یک ارز بومی اینترنت است: برخلاف ارزهای دولتی مانند دلار یا یورو، بیت کوین امکان انتقال آنلاین بدون واسطه مانند بانک یا پردازشگر پرداخت را فراهم می کند. حذف این دروازه ها طیف وسیعی از امکانات جدید را ایجاد می کند، از جمله امکان انتقال پول در اینترنت جهانی سریعتر و ارزان تر، و به افراد اجازه می دهد حداکثر کنترل را بر دارایی های خود داشته باشند.


    • بیت کوین برای استفاده، نگهداری و تجارت قانونی است و می توان آن را برای همه چیز از سفر گرفته تا کمک های خیریه خرج کرد و حتی به عنوان یک روش پرداختی توسط شرکت های بزرگی از جمله مایکروسافت و اکسپدیا پذیرفته شده است.


    • آیا بیت کوین پول است؟ از آن به عنوان وسیله مبادله، ذخیره ارزش و واحد حساب استفاده می‌شود که همه ویژگی‌های پول هستند. در همین حال، فقط به صورت دیجیتالی وجود دارد. هیچ نسخه فیزیکی از آن وجود ندارد.


     چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

      چه کسی بیت کوین را ایجاد کرده است بسیار جذاب است، زیرا یک دهه پس از اختراع این فناوری - و علیرغم جست و جوی های فراوان روزنامه نگاران و اعضای جامعه رمزنگاری - خالق آن ناشناس باقی مانده است.


     • اصول پشت بیت کوین اولین بار در یک مقاله سفید منتشر شده آنلاین در اواخر سال 2008 توسط شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاموتو ظاهر شد. این مقاله اولین ایده برای استفاده از پول دیجیتال در زمینه های رمزنگاری و علوم کامپیوتر نبود -اما راه حلی منحصر به فرد برای مشکل ایجاد اعتماد بین نهادهای آنلاین مختلف بود. افراد ممکن است (مانند خالق خود بیت کوین) با نام مستعار پنهان شده باشند، یا از نظر فیزیکی در آن سوی کره زمین قرار گرفته باشند.


     • ناکاموتو یک جفت مفهوم درهم تنیده را ابداع کرد : کلید خصوصی بیت کوین و دفتر کل بلاک چین. وقتی بیت کوین را نگه می دارید، آن را از طریق یک کلید خصوصی کنترل می کنید - رشته ای از اعداد و حروف تصادفی که یک خزانه مجازی حاوی خرید شما را باز می کند. هر کلید خصوصی در دفتر کل مجازی به نام بلاک چین ردیابی می شود.


     هنگامی که بیت کوین برای اولین بار ظاهر شد، یک پیشرفت بزرگ در علم کامپیوتر بود، زیرا یک مشکل اساسی تجارت در اینترنت را حل کرد: چگونه می توان ارزش بین دو نفر را بدون یک واسطه قابل اعتماد (مانند یک بانک) در وسط انتقال داد؟ با حل این مشکل، اختراع بیت کوین دارای پیامدهای گسترده ای است: به عنوان ارزی که برای اینترنت طراحی شده است، امکان انجام تراکنش های مالی در سراسر مرزها و سراسر جهان را بدون دخالت بانک ها، شرکت های کارت اعتباری، وام دهندگان یا وام دهندگان فراهم می کند. حتی دولت ها وقتی هر دو نفر - هر کجا که ممکن است زندگی کنند - می توانند بدون مواجهه با آن دروازه بان ها برای یکدیگر پول بفرستند، پتانسیل یک سیستم مالی باز را ایجاد می کند که کارآمدتر، رایگان تر و نوآورتر باشد.