اخبار و مقالات:

ارز دیجیتال استکس STX چیست؟
ارز دیجیتال استکس STX چیست؟

آیا قصد شناخت و سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز را دارید؟ این ارز دیجیتال توکن ارائه شده پلتفرم استکس Stacks یا بلاک استک Blockstack می باشد. پلتفرم استکس که با نام بلاک استک Blockstack شناخته می شود ارائه دهنده مرورگر مبتنی بر بلاکچین است. در ادامه شما به طور کامل با این پلتفرم آشنا خواهید شد.

قیمت رمزارز لونا در مدت‌زمانی کوتاه از ۸۵ دلار به نزدیک صفر دلار افت کرده است.
قیمت رمزارز لونا در مدت‌زمانی کوتاه از ۸۵ دلار به نزدیک صفر دلار افت کرده است.

لونا (Luna)، رمزارز مرتبط به استیبل‌کوین TerraUSD، اخیراً با افت شدید قیمت مواجه شده و قریباً به صفر دلار سقوط کرده است. TerraUSD یا UST نوعی استیبل‌کوین بحث‌برانگیز است که در روزهای اخیر مورد توجه قرار گرفته، چون این استیبل‌کوین باید نسبتی یک‌به‌یک با دلار آمریکا داشته باشد بااین‌حال در چند روز اخیر ارزشش پایین آمده و به زیر یک دلار سقوط کرده است.

ارز دیجیتال آردور چیست؟
ارز دیجیتال آردور چیست؟

ارز دیجیتال Ardor نوعی پروژه رمزنگاری شده هست که بر روی بلاک چین NXT راه اندازی شده و هد اون دسترسی به فناوری بلاک چین برای مشاغل و سایر پروژه ها هست. همچنین ارز دیجیتال Ardor توسط پلتفرم مخصوص خودش، مسئله های مهمی مثل مقیاس پذیری، بلاک چین و سفارش سازی رو که بلاک چین NXT باهاش روبرو هست رو بررسی و برطرف می کنه.

سقوط ارزش لونا (LUNA) چه ارتباطی به دلار ترا (UST) دارد؟
سقوط ارزش لونا (LUNA) چه ارتباطی به دلار ترا (UST) دارد؟

با سقوط قیمت بیت کوین، ارزش ارز دیجیتال لونا (LUNA) و دلار ترا (UST) نیز ریزش کرد. اما علت و میزان این کاهش قیمت چه بود؟

ارز XEM چیست؟
ارز XEM چیست؟

نم در ماه مارس سال ۲۰۱۵ به عنوان یک نسخه فورک NXT کار خود را آغاز کرد. NXT خود یک ارز مجازی مبتنی بر بلاکچین و پلتفرم شبکه پرداخت بوده و طرفداران مختص به خود را در جامعه کریپتوکارنسی داراست. سازمان غیرانتفاعی NEM.io واقع در سنگاپور مالکیت این رمز ارز را بر عهده دارد. به دنبال فرآیند فورک NXT، این سازمان تصمیم گرفت کد‌های مخصوص به NEM را به منظور مقیاس‌پذیری و سرعت بیشتر توسعه دهد. بنابراین نِم به عنوان یک پلتفرم ارز دیجیتال جدید و متمایز از NXT اولیه شناخته می‌شود. NEM دارای توکن مخصوص به خود به نام توکن XEM بوده و اگرچه این سکه برخلاف برخی از دیگر سکه‌های رمز ارز مانند بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در داد و ستدها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، با این حال ارزش XEM در طول زمان رشد قابل توجهی را از خود نشان داده است.

ارز دیجیتال دیکرد (Decred) چیست؟
ارز دیجیتال دیکرد (Decred) چیست؟

دیکرد یک ارز دیجیتال است که نام آن از عبارت Decentrlized Credit به معنای “اعتبار غیرمتمرکز” ماخوذ شده است. این رمزارز فعالیت غیرمتمرکز و مقیاس‌ پذیری را در راس اهداف خود قرار داده است. ارز دیجیتال Decred که شباهت زیادی به بیت کوین دارد، سعی در برطرف کردن نواقص موجود در شبکه‌ی بیت کوین یعنی مقیاس پذیری شبکه دارد. شبکه‌ی Decred با استفاده‌ از پروتکل‌های خود، تراکنش‌های ارسالی در شبکه را در مدت زمان کمتر و در لایه‌ای غیر از لایه‌ی اصلی شبکه انجام می‌دهد به همین دلیل تراکنش‌ها در مدت زمان کمتری انجام می‌شوند. این شبکه که در سال ۲۰۱۶ معرفی و ارائه شد، از هر دو روش اجماع اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) به صورت ترکیبی در فرایند ایجاد بلوک استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال سلو (Celo) چیست؟
ارز دیجیتال سلو (Celo) چیست؟

پلتفرم ارز دیجیتال سلو یک پلتفرم نوآورانه و مدرن جهت بهبود میزان پذیرش ارزهای دیجیتال است. پروتکل بلاکچین متن‌باز سلو امکان استفاده از قراردادهای هوشمند را به‌منظور توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DAppها) فراهم آورده است. اکوسیستم این رمزارز بر پایه فناوری گوشی‌های تلفن هوشمند طراحی شده و اپلیکیشن‌ها و راهکارهای پرداخت آن برای کاربران موبایل توسعه‌یافته است. در این مطلب می‌خواهیم در مورد پلتفرم ارز دیجیتال سلو Celo و توکن‌های بومی این شبکه، توکن CELO و Celo Dollar به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم.

ارز دیجیتال مینا (Mina) چیست؟
ارز دیجیتال مینا (Mina) چیست؟

ارز دیجیتال Mina در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱/۸ دلار در صرافی‌های ارز دیجیتال لیست شد. متأسفانه این ارز دیجیتال بلافاصله پس از لیست‌شدن در صرافی‌ها با افت قیمت مواجه شد؛ به‌طوری‌که قیمت آن از ۱/۸ دلار به ۸/۲ دلار رسید. این ارز دیجیتال یک روز پس از افت شدید قیمتی توانست بخشی از ارزش ازدست‌رفته خود را جبران کرده و تا ۵ دلار رشد کند؛ هرچند این صعود ناگهانی خیلی ادامه نداشت و از روز بعد افت قیمتی آن شروع شد و این ارز دیجیتال برای مدت تقریباً ۲ ماه در محدوده قیمتی یک دلار معامله شد و حتی برای مدتی به زیر یک دلار نیز سقوط کرد. سپس این ارز دیجیتال حدود ۲ ماه روندی صعودی به خود گرفت و به این ترتیب ارز دیجیتال Mina توانست بالاترین قیمت خود را در ۱۴ ماه دسامبر و پس از لیست‌شدن در صرافی‌ها ثبت کند (ارز دیجیتال Mina با قیمت ۱/۸ دلار در صرافی‌ها لیست شد). از آن پس، با قیمت تقریبی ۴ دلار در صرافی‌ها مبادله می‌شد؛ البته در این میان شاهد افت و خیزهای قیمتی در این ارز دیجیتال بودیم تا آنجا که در برخی روزها این ارز دیجیتال با قیمت ۳ تا ۶ دلار در میان کاربران مبادله می‌شد. در حال حاضر که روزهای ابتدایی ماه دسامبر را سپری می‌کنیم، این ارز دیجیتال با قیمت تقریبی ۴/۴ دلار در صرافی‌ها خرید و فروش می‌شود.

ارز آیکون ICX چیست؟
ارز آیکون ICX چیست؟

به طور خلاصه می توان گفت آیکون ICON یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز است که بر قابلیت همکاری تمرکز دارد. با استفاده ازپروتکل انتقال بلاکچین آیکون ICON، بلاکچین های مستقل همانند بیت کوین و اتریوم می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معامله کنند. شبکه آیکون ICON خود را به عنوان یک پروتکل بلاکچین معرفی می کند که می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند. همچنین این شبکه توسط یک موتور بلاکچین اختصاصی به نام Loopchain تامین می شود و توانایی انجام صدها تراکنش در ثانیه را دارد. پروژه آیکون ICON قصد دارد یک شبکه غیرمتمرکز ایجاد کند که به بلاکچین های مستقل اجازه می دهد تا بدون واسطه با یکدیگر معامله کنند. هر کسی می تواند یک پروژه بلاکچین جدید ایجاد کند و به شبکه بپیوندد. تیم پشتیبان این پروژه بیان داشته است که نتیجه نهایی امکان تمرکز زدایی و ارتباط متقابل جوامع را فراهم می کند.

ارز دیجیتال کوزاما (Kusama) چیست؟
ارز دیجیتال کوزاما (Kusama) چیست؟

شبکه‌ ارز دیجیتال کوزاما با نماد اختصاری KSM در سال ۲۰۱۹ با هدف فراهم کردن محیطی برای توسعه‌دهنگان جسور و برنامه‌های نوآورانه و یا محیطی آزمایشگاهی برای برنامه‌ها طراحی شد، به طوری که توسعه دهندگان قادر بودند بلاک چین اختصاصی خود را در این شبکه داشته باشند. شبکه‌ی کوزاما و پولکادات دو شبکه کاملا مجزا هستند که به موازات هم فعالیت می‌کنند. در این مقاله ما قصد داریم که به زوایای مختلف ارز دیجیتال کوزاما یا کوساما (Kusama) بپردازیم. پس اگر می‌خواهید از جزئیات این رمزارز مطلع باشید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ارز دیجیتال نکسو (NEXO) چیست؟
ارز دیجیتال نکسو (NEXO) چیست؟

بلافاصله پس از این که پروژه نکسو (NEXO) به مرحله بهره برداری رسید، توجه بسیاری از کاربران جامعه رمزارز به این پروژه جلب شد. پروژه نکسو (NEXO) ارائه دهنده یک سیستم وام دهی بر بستر بلاکچین است که کاربران با استفاده از آن می توانند از ارزهای دیجیتال خود به عنوان وثیقه استفاده کرده و در ازای آن وام دریافت کنند. دارندگان ارز دیجیتال نکسو (NEXO) قادرند تا با حفظ مالکیت بر دارایی های رمز ارز خود، ارز فیات مانند دلار، یورو و ... را دریافت نمایند. نحوه استفاده از سیستم وام گیری نکسو (NEXO) بدین شکل است که کاربران در ازای استیک کردن دارایی خود در این پلتفرم، دارایی خود را به صورت وثیقه به نکسو واگذار کرده و در ازای این کار، از شبکه پول دریافت می کنند. بدین ترتیب در صورتی که افراد بخواهند وام بگیرند، به محض به وثیقه گذاشتن دارایی خود می توانند مبلغ مورد نظر را دریافت کرده و پس از ارائه مبلغ بدهی می توانند به سرعت رمزارزهای خود را پس بگیرند.

ارز دیجیتال هولو (Hot) چیست؟
ارز دیجیتال هولو (Hot) چیست؟

ماه می سال ۲۰۱۸ ارز دیجیتال هولو با قیمت ۰.۰۰۰۷۳ دلار روانه‌ بازار ارزهای دیجیتال شد و کاربران می‌توانستند این ارز دیجیتال را از صرافی‌ها خریداری کنند. در روزهای ابتدایی تقاضای بالایی برای ارز دیجیتال هولو در میان فعالان بازار وجود داشت و همین موضوع سبب شد که قیمت این ارز دیجیتال ۵ روز پس از لیست‌شدن در صرافی‌ها به ۰.۰۰۱۸۷۲ دلار برسد که صعود بسیار خوبی برای این ارز به حساب می‌آید. حرکت در این محدوده‌ قیمتی تا اوایل سال ۲۰۲۱ ادامه داشت و از ماه دوم سال ۲۰۲۱ یعنی فوریه، همگام با دیگر ارزهای دیجیتال بازار و بالارفتن تقاضا هولو نیز توانست یک رشد قیمتی بسیار خوب را تجربه کند. ارز دیجیتال هولو توانست اوج قیمتی خود را در روز پنجم ماه آوریل سال ۲۰۲۱ ثبت کند. به این ترتیب رشد قیمتی این ارز دیجیتال که از قیمت تقریبی ۰.۰۰۰۷ آغاز شده بود، در قیمت ۰.۰۲۸ دلار به اوج خود رسید. از آن پس در نمودار قیمتی ارز دیجیتال Holo شاهد یک افت قیمتی تا محدوده ۰.۰۰۴۹ بودیم. با بررسی نمودار قیمتی HOT، در ماه‌های اخیر یعنی پس از ماه ژوئیه، این ارز دیجیتال توانسته است با وجود نوسانات تقریباً شدیدی که داشته است روندی صعودی به خود بگیرد. در حال حاضر نیز ارز دیجیتال هولو با قیمت تقریبی ۰.۰۰۹۷ دلار در صرافی‌های ارز دیجیتال در حال مبادله است.